Bol laat leerlingen VBS Sint-Carolus genieten in opblaasbioscoop
SINT-NIKLAAS. Zo’n 100 leerlingen van VBS Sint-Carolus uit Sint-Niklaas hebben in een opblaasbioscoop naar de Vlaamse aflevering van Bollebozen Boekenbende kunnen kijken. Het initiatief van Bol trekt de hele maand mei langs lagere scholen in Vlaanderen en Brussel.
Niet in elk gezin krijgen kinderen de kans om boeken te lezen of om naar de bioscoop te gaan. Met het project Bollebozen wil online winkel Bol, ooit gestart als boekenwinkel, daar iets aan doen. Samen met JEF, de Vlaamse organisatie voor jeugdfilm en games, trekt het platform met een kleurrijke opblaasbioscoop langs Vlaamse en Brusselse lagere scholen. Op dinsdag 12 mei was VBS Sint-Carolus in Sint-Niklaas aan de beurt. Een 100-tal leerlingen kreeg de Vlaamse aflevering van Bollebozen Boekenbende, waarin Metejoor voorleest uit "Ssst! Dit is geen boek" van Kim Crabeels te zien, alsook een aflevering van Het Boek van, waarin de 9-jarige Alexe samen met ex-Ketnet wrapster Sarah Mouhamou een boekbespreking maakt. Mouhamou leidde het evenement in goede banen.
"De kinderen vonden de opblaasbioscoop geweldig", vertelt Sylvia Carron, directeur van Sint-Carolus, enthousiast. "De voorleesvideo’s met Metejoor en Sarah tonen nog eens extra aan al onze kinderen, ongeacht hun achtergrond, hoe leuk verhalen zijn. We zetten sowieso in op het lezen van verhalen, maar een event als de opblaasbioscoop is natuurlijk wel iets heel bijzonders." "Niets is zo magisch als een kind dat helemaal opgaat in een verhaal", zegt Sarah Mouhamou. "Boeken en films prikkelen de verbeelding en openen werelden waar je anders nooit zou komen: dat gun ik elk kind. In een verhaal kruipen, meeleven, lachen, leren: dat is leesplezier. Ik ben blij dat ik op deze manier kan meehelpen om dat vuurtje aan te wakkeren." (mb, foto: © Bepublic Group)