Vitaz-topman Koen Michiels ontvangt eerste Wase Ondernemers Award
SINT-NIKLAAS/LOKEREN. Vitaz-topman Koen Michiels heeft vanavond de Wase Ondernemers Award in ontvangst genomen. Met deze nieuwe award wil Voka - Kamer van Koophandel Antwerpen-Waasland Wase ondernemers bekronen.
Met kernwaarden als innovatie, regionale verankering en leiderschap wil Voka - Kamer van Koophandel Antwerpen-Waasland voortaan jaarlijks een Wase ondernemer bekronen met de Wase Ondernemers Award. De 55-jarige Koen Michiels, gedelegeerd bestuurder bij Vitaz, krijgt de eer om de eerste Wase Ondernemers Award te krijgen. Hij krijgt de award voor inspanningen de voorbije 25 jaar om het Wase ziekenhuislandschap succesvol te hertekenen. Michiels nam eerder vanavond, maandag 8 december 2025, de award in ontvangst tijdens een event bij transportbedrijf KDL in Lokeren.
"Voor deze erkenning is Koen Michiels voor Voka - Kamer van Koophandel Antwerpen-Waasland een heel logische naam, die het nominatiecomité unaniem heeft weerhouden uit alle voorgedragen ondernemers", zegt secretaris-generaal Philippe Heyvaert van de Antwerps-Wase Kamer. "Eind 2000 al startte Koen Michiels als kakelvers algemeen directeur in AZ Maria Middelares in Sint-Niklaas. Begin 2022 volgde hij Etienne Wauters op als voorzitter van de raad van bestuur van Zorgnet-Icuro. Ook bij de koepelorganisatie van de Vlaamse ziekenhuizen en woonzorgcentra heeft hij zijn reputatie gevestigd als een pragmatische, maar correcte onderhandelaar die zich vlot tussen de verschillende beleidsniveaus beweegt. Maar die ook de verantwoordelijkheid durft opnemen om zijn visie in de praktijk te brengen", zegt voorzitter Thierry Burki van de Regioraad Waasland binnen Voka - Kamer van Koophandel Antwerpen-Waasland.
Onder impuls van Michiels fuseerden het private Maria Middelaresziekenhuis en het publieke AZ Waasland tot het AZ Nikolaas, waarvan hij in 2014 gedelegeerd bestuurder werd. In 2022 gingen AZ Nikolaas en AZ Lokeren op in wat we nu kennen als Vitaz. Het is ook onder zijn leiding dat Vitaz nu werkt aan twee ambitieuze, hoogtechnologische nieuwbouwprojecten. De nieuwe ziekenhuissite in Lokeren is intussen al in uitvoering. Voor Sint-Niklaas liggen er plannen klaar om de honderd jaar oude site in het stadscentrum te verlaten voor een nieuwe site aan de westelijke rand. Een kleine tien jaar geleden opende in Beveren een nieuw ziekenhuis en volgend jaar zal de nieuwbouw van de polykliniek in Temse openen.
Tot slot werd Koen Michiels geroemd om z’n dossierkennis in de zorgsector en z’n reputatie als innoverend ondernemer en gerespecteerd onderhandelaar. Naast z’n functie bij Vitaz is hij voorzitter van onder andere Zorgnet-Icuro, het Antwerps-Wase radiotherapienetwerk Iridium en de vzw Samen Ouder, een groep van acht woonzorgcentra in het Waasland. (mb, foto’s: vlnr: Philippe Heyvaert, Koen Michiels en echtgenote, Filip Anthuenis (burgemeester Lokeren), Carina Van Cauter (gouverneur Oost-Vlaanderen), Sarah Poppe (schepen Economie Lokeren) en Thierry Burki, © Stefaan Van Hul)