Politie beter zichtbaar dankzij fluo-oranje strook

SINT-NIKLAAS. De politie van Sint-Niklaas heeft een nieuw voertuig in gebruik genomen. Het voertuig werd uitgerust met fluo-oranje voor- en achterbumpers. Binnenkort worden ook de motorfietsen voorzien van een streepje fluorescerende oranje lak. Ook de motorpakken en veiligheidsvesten van het korps zal fluo-oranje accenten krijgen. Dat moet de zichtbaarheid van de politievoertuigen én de veiligheid van zowel weggebruikers als politiemedewerkers verbeteren.
"Op die manier verhogen we niet enkel onze zichtbaarheid omwille van veiligheidsredenen, maar streven we ook naar een hogere herkenbaarheid en aanspreekbaarheid van de politie in het straatbeeld", zegt burgemeester Lieven Dehandschutter. "Ervaringen in binnen- en buitenland met felgekleurde bumpers op politievoertuigen, tonen aan dat de politie en haar medewerkers beter opvallen in het verkeer. Dit ten voordele van ieders veiligheid", vertelt korpschef Gwen Merckx. Met de komst van de ‘nieuwe’ korpschef sinds juli 2018, kleurt het blauw van lokale politie Sint-Niklaas vanaf nu dus ook een tikkeltje fluo-oranje.
Het nieuwe politievoertuigen kreeg ook een speciaal uitgeruste kofferbak met heel wat praktische snufjes zoals een telescopische ladder, spijkerreggen, wielklemmen, handgereedschap zoals schroevendraaiers, tangen en sleutels en EHBO-materiaal. (mb)