Zwembaddag in Sint-Niklase Sinbad

Op zondag 22 november springt Vlaanderen massaal in het zwembad. Echt iedereen in zwemkledij het zwembad in zien plonsen zal wellicht niet kunnen maar iedereen kan meedoen met de zwembaddag. Wie deelneemt aan de zwembaddag mag gratis het Sinbad in. Daar zijn twee activiteiten voor handen. Tussen 9 en 12 uur is er een familierace waar families, van minimum 3 en maximum 6 personen, een afstand van 1,5 of 3 kilometer zwemmen. Families die er in slagen om deze afstand bij elkaar te zwemmen, krijgen een diploma.
In de namiddag, tussen 14 en 16 uur, kunnen ploegen van 6 tot 10 personen deelnamen aan het waterspel zonder grenzen. Deelnemers moeten minimum 12 jaar oud zijn en een brevet van 25 meter hebben. Zij moeten verschillende opdrachten uitvoeren. Kinderen jongeren dan 12 jaar kunnen in het instructiebad deelnemen aan een estafettespel.
Beveren zwemt voor het goede doel
Ook het zwembad in Beveren doet mee met de zwembaddag. In Beveren wordt dat weekend ook een zwemmarathon ten voordele van Pallieter Sport gehouden. Van zaterdag 21 november 11 uur tot zondag 22 november 11 uur moeten zwemmers een zo groot mogelijke afstand bij elkaar zwemmen. Het inschrijvingsgeld van 1,5 euro gaat naar Pallieter Sport, een vrijetijdsorganisatie voor personen met een beperking. (mb)