Dinsdag 27 mei is 'burendag'

ZWIJNDRECHT. De gemeente heeft ook voor de Burendag op 27 mei. Het is een dag waarop wordt uitgekeken wie er in de straat woont met aandacht voor wie er komen wonen zijn na een verhuis. Soms woont men al jaren in dezelfde straat zonder elkaar te kennen. De burendag probeert daaraan te verhelpen.

 

Het is niet de bedoeling om met zijn allen op 27 mei een groots straatfeest te organiseren. Integendeel, geen gedoe! Gewoon een stoel buiten zetten op dinsdag en zien wie er ook naar buiten komt zodat men elkaar kan leren kennen op een ongedwongen manier.
 
Het gemeentebestuur stelt affiches ter beschikking om deze dag aan te kondigen en flyers om de buurt- of straatbewoners uit te nodigen om op dinsdag 27 mei op een afgesproken uur naar buiten te komen. Het moet zeker geen drinkgelag worden, al mag ieder wat meebrengen. Hoofddoel is om eens gezellig bij elkaar te staan, elkaar te leren kennen.

 

De burendag herinnert aan de tijd dat op mooie zomerdagen de stoel op straat werd gezet en men bijpraatte of de nodige roddels verkondigde. Anno 2008 zitten we op zulke dagen toch maar naar de tv te kijken of chatten we met iedereen, maar niet met de buur. Of men verschuilt zich op het goed afgesloten terras om zich daar misschien te ergeren aan de muziekkeuze van de buur die ook buiten zit.

 

Wie in Zwijndrecht interesse heeft, kan de nodige affiches en flyers gratis afhalen aan de vrijetijdsbalie, Binnenplein 1 of op het secretariaat van OC 't Waaigat, Kerkplein 1.(R.D.)