In Dulci Jubilo wordt Flanders Boys Choir

SINT-NIKLAAS. Knapenkoor In Dulci Jubilo vierde op 30 april z'n 85ste verjaardag met een feestelijk concert. Vlak voor het concert werd bekend dat het koor z'n naam verandert in Flanders Boys Choir.
Op zaterdag 30 april vierde het knapenkoor In Dulci Jubilo zijn 85e verjaardag met een concert, met op het programma muziek van Henry Purcell en Wolfgang Amadeus Mozart. Voor de gelegenheid zorgde het Euterpe Baroque Consort voor de ondersteuning.
naamsverandering
Naast de mooie verjaardag had het koor opmerkelijk nieuws: In Dulci Jubilo heet voortaan Flanders Boys Choir. "In Dulci Jubilo begon 85 jaar geleden als het koor van het Sint-Jozef-Klein-Seminarie in Sint-Niklaas. Maar de laatste jaren is IDJ geëvolueerd van een schoolkoor naar een koor met een veel grotere weerklank, nationaal en internationaal.", verklaart dirigent Dieter Van Handenhoven de naamsverandering. De tijd dat vrijwel elk college, waar enkel jongens les volgden, z'n knapenkoor had, is voorbij. Met de invoering van het gemengd onderwijs verdwenen de meeste knapenkoren. Zelfs de term 'knapenkoor' is verouderd. Meestal wordt nu geproken over een jongenskoor. "Een laatste argument om op zoek te gaan naar een nieuwe naam was de moeilijke uitspraak en schrijfwijze van de oude naam. In Dulci Jubilo mag dan wel bekend in de oren klinken in de Vlaamse koorwereld, toch braken heel wat mensen hun tong over de naam of vonden we de naam van het koor verbasterd terug op affiches, programmaboekjes, websites,…. Kortom: tijd voor vernieuwing.", aldus Van Handenhoven.
"Flanders Boys Choir is duidelijk, lokaal én internationaal. Duidelijk, omdat je krijgt wat er op de doos staat: een koor met jongens uit Vlaanderen. Lokaal, omdat het koor altijd verankerd zal blijven in Sint-Niklaas.", aldus Van Handenhoven. Door een Engelstalige naam te kiezen, wil het koor meer werk maken van de ambitie om de traditie van de Vlaamse knapenkoren over onze landsgrenzen uit te dragen. (mb)
info: flandersboyschoir.be